• 02155918006

سفر با طوطی

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

بروز رسانی شده در: 27 آذر 1398

سفر با طوطی

بروز رسانی شده در: 27 آذر 1398

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

سفر با طوطی 500 300 پت شاپ آنلاین الی پت

سفر کردن با طوطی برای بعضی ها لذت بخش و برای بعضی ها هم خوشایند است. برخی از افراد از بردن طوطی به مسافرت لذت میبرند و پرنده را یکی از همراهان مسافرت میداننند. (البته بهش کوبیده نمیدن بخوره 😅) اما دسته دیگر از ما دوست نداریم که پرندمان همراهمون باشه و این موضوع صرفا برای اینکه راحت تر سفر کنیم و طول این چند روز دردسر های تمیز کردن و غذا دادن رو نداشته باشیم .

خب مشخصه که علاقه افرادی که در دسته اول هستن بسیار بیشتر از افرادی هستش که در دسته دووم هستن اما خب ما اینجاییم تا راه ها آسان تر شدن و مراقبت طوطی در مسافرت رو به شما بگیم . با ما همراه باشید.

نکاتی که قبل از مسافرت با طوطی باید بهش فکر کنید

پرنده ی خود را بدون این که در باکس حمل و نقل، قفس مسافرتی ( کیف مسافرتی طوطی ) و یا بند هارنس داشته باشد، به فضای بیرون نبرید. زیرا طوطی شما هر قدر هم رام و دستی باشد، باز هم احتمال فرار وی وجود دارد.

کیف سفر طوطی

کیف سفر طوطی

باکس حمل و نقل طوطی خود را در صندلی عقب خودرو به خوبی نصب کرده و محکم کنید. ( صندلی جلو می تواند خطرات بسیار زیادی داشته باشد. یکی از این خطرات باز شدن کیسه ی هوا در اثر برخورد و تصادفات است. )

در طول سفر طوطی باید چهره صاحب خود را ببینه و صدای ان را بشنوه و اگر سفر اجباری نیست از آب و هوای متعادل مطمئن شوید و بعد حرکت کنید.

اطمینان حاصل کنید که مقصد شما نه تنها برای شما فرح بخش است بلکه برای طوطی شما ایمن نیز می باشد. از رفتن به مکان هایی که تاریک، پر دود و یا پر ازدحام هستند خودداری کنید. در غیر این صورت ممکن است باعث وارد شدن آسیب جدی به طوطی خود شوید. همیشه در نظر داشته باشید که اگر به دیدار دوستانی می روید که از سگ و یا گربه نگهداری می کنند، آیا آن ها یک اتاق امن و راحت برای طوطی شما دارند یا خیر؟ آیا دوستان شما آگاهی دارند که باید پنجره های خانه ی خود را ببندند و خطرات حاصل از اجاق گاز روشن و دیگر عناصر را می دانند؟ ممکن است که دوستانتان میزبان خوبی برای شما باشند، اما گاهی احتمال دارد آن ها از خطراتی که طوطی را تهدید می کند مانند غذاهای شور، شکلات، اسپری خوشبو کننده ی هوا و … آگاهی نداشته باشند.

رعایت نکات بردن طوطی و کاسکو به سفر

  1. در زمان سفر با طوطی از پافشاری کردن در خوراندن فست فودها در بین راه مسافرت به پرنده خود جدا خودداری کنید . درست است که همبرگر شما که در بین راه در رستوران می خورین بسیار لذیذ و لذت بخش است ولی میزان روغن به حدی است که بی شک طوطی شما را بیمار خواهد کرد.همچنین چیپس و پنیر سایر مخلفاتی که میل کنید بسیار برای پرنده شور هستن و پرنده با مصرفشون دچار مسمومیت ناشی از نمک زیاد خواد شد و دقت کنین شما از دامپزشکتون کیلومترها دور شدین
  2. بطری ها پر از آب برای پرنده بیارین و آب را در ضرفش بهش بدین چون ممکن است پرنده با بطری های آب و یا لیوان آشنایی نداشته باشد و دچار استرس شود. همچنین ضررهای نرسیدن طولانی مدت آب به بدن پرنده را آگاه هستین پس برای دادن آب به پرنده در ظرفی که براش آشناست تلاش کنید.
  3. مواد غذایی آبدار مثل میوه و شبزی را فراموش نکنین به خصوص اگر پرنده شما زمان پر ریزیش هست باید بدونین پرنده ها کم آب می نوشن و باید در بین راه میوه و سبزیجات آبدار باشد تا نیاز بدن پرنده را تامین کند به خصوص اگر سفرتان به گونه ای هست که پرنده در بار هست و تنها.
  4. ظرف پر از تخمه و پلت پرنده را فراموش نکنید ظرف باید به گونه ای باشد که شکستنی نباشد همچنین ظرف را طوری بزارین که محتویاتش ناگهان پایین نریزد چون پرنده بین راه برای خوردن پایین قفس نمی رود.همچنین نور کافی مهیا کنید تا پرنده بتواند ظرفش را ببیند. در عین حال قفس را جایی نزارین که تمام راه آفتاب بطور مستقیم به سرش بتابد.
  5. میوه ها و غذاهای فاسد شدنی را در ظروف سرد نگه دار (کلمن) بریزین تکه های یخ زیر ریخته و غذاها را در نایلون ببندین و روی یخ ها بزارین. به هتل که رسیدین یا در هتلهای بین راهی یخهای آب شده را جایگزین یخهای جدید بکنید
  6. این سفر شما از زمانهای دیگه به زمان بیشتری نیاز دارد سعی کنید تا قبل نصف شب به هتل برسین چون پرنده شما نیاز به استراحت دارد برخی طوطیها مثل طوطی سنگالی من تمام بین راه از خوردن اجتناب می کند و باید سریعتر به هتل برسیم تا پرنده از قفس بیرون بیاد و خستگی بالهایش رو بگیرد و به قفس رفته غذایش را بخورد
  7. قبل سفر صبح زودتر بیدار شین و صبحانه حجیم مثل غذای تخم مرغی برای پرنده مهیا کنید و زمان لازم برای خوردن را داخل خانه به او بدهین من برای پرنده هام صبحانه مفصلی تهیه می کنم و تا برای حمام و کارهایم را بکنم پرنده هام غذایشان را می خورن.پارچه و رو انداز رنگ روشنی با خود بردارین تا بین راه ساعاتی را رو قفس انداخته و اجازه دهید پرنده استراحت کند ولی اگر پرنده از انداختن پارچه ناراحت و عصبی بود پارچه را بردارید.
  8. یک ظرف را پر از تخمه و پلت کنین و میوه و سبزیجات در ظرف جداگانه. زمانیکه برای صرف صبحانه می روید درهای ماشین را بسته پرنده را تنها بزارین من هر بار از ماشین دور می شم و ماشین بی حرکت است صدای تخمه شکستن طوطی آمازونم را می شنوم.
  9. با خود کاغذهای مناسب زیر قفس و نایلون داشته باشین و در بین راه و برای وارد هتل شدن کاغذها را عوض کرده و کاغذ تمیز زیر قفس بزارین.
  10. زمان سفر تمام اسباب بازیها و سنگ مینرال هر چیز دیگر را از قفس خارج کنین و قفس را کاملا امن کنید.

وسای مورد نیاز مسافرت طوطی

ظروف پرنده , تخمه و نشویقی ها

غذاهای تازه

کیف مراقبت های اولیه پرندگان

ساکی برای حمل اسباب بازی و وسایل و غذاهای خشک پرنده

خنک کننده (کلمن)

کیسه های نایلون

چاقو برای بریدن میوه و سبزیجات

شستشو دهنده سبزیجات

صابون آنتی باکتریال

ظروف نشکن

بطری آب

کاغذ زیر قفس

دستمال توالت

بالشکهای گرم کننده

سفر با طوطی