• به دلیل اختلال و نوسانات بازار قبل از خرید حتما تماس بگیرید: 02165276011 , 09122301800

همه چیز راجب قناری (حتما بخوانید)

قناری

همه چیز راجب قناری (حتما بخوانید)

همه چیز راجب قناری (حتما بخوانید) 500 300 الی پت | دارو , غذا و لوازم پرندگان

درورد بیکران برا همراهان همیشگی الی پت . مقاله ای جامع و کامل تهیه کردم ک امیدوارم براتون مفید باشه. برای این مقاله وقت زیادی صرف شده و امیدوارم ک راضی باشید . و اگر سوالی دارید در زیر همین مطلب در دیدگاه ها بنویسید تا پاسخ داده شود. با ما همراه باشید تا همه چیز را راجب قناری به شما بگوییم .

تکثیر و پرورش قناری همراه با نکات نگهداری قناری در منزل

قناری

قناری پرنده‌ای کوچک، زیبا، دلپذیر و فرح بخش است که می‌تواند باعث آرامش و شادی پرورش دهندگان خود گردد. این پرنده به دو صورت اهلی و وحشی وجود دارد و جثه‌ای کوچک دارد و طول بدن آن بین ۱۳ تا ۲۴ سانتی‌متر بوده و به‌طور متوسط در حدود ۱۷سانتی‌متر می‌باشد. بزرگ‌ترین گونه قناری، نژاد فری پاریسی است که طول بدن آن به ۲۴ سانتی‌متر می‌رسد. این پرنده از خانواده سهره‌ها بوده و رنگ‌های متنوعی دارد. قناری مانند مرغ عشق و فنچ دانه خوار است.

قناری

قناری

قناری اهلی

قناری اهلی در جزایر قناری مجمع‌الجزایری مرکب از هفت جزیره در اقیانوس اطلس، نزدیک به ساحل مراکش است که در حال حاضر یکی از هفده منطقه خودمختار اسپانیا است. پایتخت آن «لاس پالماس» است. مراکش نیز بر این جزیره‌ها ادعای مالکیت دارد. نام قناری از نام این جزایر گرفته شده، چرا که این پرنده بومی این منطقه (و نیز منطقه مادیرا) است. نام منطقه از نام لاتین آن Insularia Canaria گرفته شده که به معنی «جزیره سگان» است. این نام را رومیان به خاطر سگ‌های وحشی که در آن‌جا پراکنده بودند به این جزایر دادند. جغرافی دانان عرب به این جزایر، «جزایر خالدات» می‌گفتند و معتقد بودند که این جزایر نقطه آغاز نصف‌النهار می‌باشند.

قناری اهلی

قناری اهلی

قناری وحشی

قناری وحشی خصوصیاتی شبیه نوع فینچ وحشی اروپایی serinus serinus داشته که هلندیها آنرا قناری اروپایی نیز می نامند . مدتی هردو پرنده را یکسان و از یک گروه تلقی می کردند . اما پس از بررسی های دقیق تر اصل و نسب و ریشه آنها مشخص شد که این دو نوع پرنده یکسان نبوده بلکه دو نوع مجزای serinus میباشند . قناری سبز وحشی تا زمانیکه روی درختان جزایر قناری زندگی میکرد موجود خاصی به نظر نمی آمد تنها زمانی که توسط انسان و با جداسازی های حساب شده انواع زرد ، قرمز پرتقالی و قرمز مسی آن تکثیر و پرورش یافته . به صورت یک جانئر خانگی درآمد مورد توجه قرار گرفت .

قناری وحشی


درباره ی ورم روده ی قناری بخوانید


تشخیص جنسیت

تعیین جنسیت قناری اهمیت زیادی دارد زیرا که قناری‌ها از زمان بلوغ شروع به آواز خواندن می‌کنند و صدای زیبای قناری بیشتر توسط جنس نر تولید می‌شود، به همین دلیل جنس نر این پرنده نسبت به جنس ماده از لحاظ اقتصادی ارزش بیشتری دارد و باقیمت بالاتری به فروش می‌رسد. تعیین جنس قناری از روی مشخصات ظاهری کار دشواری است و نیاز به تجربه و دقت کافی دارد، برخی از پرورش دهندگان با تجربه می‌توانند از روی برخی مشخصات ظاهری و رفتاری و آواز خوانی پرنده جنس آن را تشخیص دهند.

نگهداری قناری در منزل

نگهداری قناری در منزل فقط و فقط نیاز مند عشق میباشد. و ما هیچ چیز را جز این به شما نمیگوییم . پس فقط در صورتی خواندن این مطلب را ادامه دهید که عشق به این پرنده داشته باشید عشق به این را داشته باشید که قناری را در منزل خود نگهدارید

نکهداری قناری در منزل

گام اول

در نظر داشته باشید که برای یادگیری بهتر اسا که از یک جفت قناری استفاده کنید. و بعدا تعداد این پرنده را زیاد کنید. بر خلاف حرفهای خیلی ها نگهداری قناری سخت نیست فقط کمی علاقه میخواد و حوصله مطمئن باشید  پس از نگهداری یک دوره برای خودتان استاد تمام تکثیر و نگهداری از قناری خواهید شد پس اگر علاقه دارید حتما این کار را انجام دهید و بد به دلتان راه ندهید .یااگر مبتدی هستید خریدیک جفت قناری رسمی را به شما توصیه میکنیم که قیمت چندانی ندارند و نسبت به دیگر گونه های قناری مقاوم تر هستند.

قفس

شما می تونید قفس های معمولی با اندازه ی ۵۵ یا۵۰ سانتیمتر که در بازار هست را تهیه کنید. اما بهتره برای نگهداری جوجه ها(تا زمان بلوغ که برای قناری های رسمی۵تا۶ ماهگیست) ودر زمان پرریزان که باید قناری های نر و ماده را گروهی و جدا از هم نگهداری کنید قفس های بزرگ۱۱۰ سانتیمتری را تهیه کنید.ولی اگر دسترسی به قفس بزرگ برای شما دشوار است میتوانید از قفس های موجود در بازار استفاده کنید .

قفس نگهداری قناری

قفس نگهداری

وسایل قفس

شما می تونید در قفس ۲تا میله ی پلاستیکی یا چوبی که بهترین گزینه است به صورت بالا و پایین در دو جای قفس با فاصله از هم بگذارید طوری که یکی از میله ها تقریباً نزدیک جادانه ای باشه و یکی دیگه بغل آبخوری.وان حمام قناری راهم تهیه کنید.ظروف متفرقه ی غذا, ابخوری, جا تخم مرغی و همچنین یک انگشتی برای دادن دانه مخلوط  را هم تهیه کنید.


همه چیز راجب تخم قناری


اصول نگهداری قناری در منزل

تغذیه: ابتدا خدمتتون عرض کنم که غذای اصلی این پرنده تخم کتان است که نیاز عمده ی این پرنده را تامین می کند اما نه همه ی نیاز هایش.دانه های دیگر نیز مانند:خرفه،تخم کاهو،ارزن،شاهدانه،تخم شلغم،ترب و بلغور جو نیز در بهله های زمانی متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند چون هر دانه خواصیت خواص خود را دارد مثلاً تخم کاهو و خرفه خنک و در مقابل دانه هایی مثل ارزن و ..طبع گرم دارند.میزان دانه های مختلف از زمان پرریزان(در تابستان) تا پایان دوران جوجه کشی متفاوت است.دان نرم نیز که مخلوطی از شیر خشک،آرد سوخاری،تخم مرغ وسبوس است در زمان جوجه کشی مورد استفاده قرار می گیرند.

دادن میوه و سبزیجات تازه را به قناری ها در تمام فصول سال را فراموش نکنید که در جیره ی غذایی پرنده نقش به سزایی دارند.تغذیه با گشنیز ،هویج(این مورد در زیبایی رنگ هم تاثیر به سزایی دارد مخصوصا در قناری های سرخ و دارچینی)،ترب،کاهو،جعفری،و…

دادن صدف و ماسه نرم هم جیره ی غذایی را کاملتر کرده و نیز به خرد شدن غذا در سنگدان و هضم آنها نیز کمک می کند.
از زمان تولک رفتن تا جوجه کشی کم کم جیره ی تخم کتان کمتر و دانه های کمکی افزایش می یابند طوری که در زمان جوجه کشی دانه های کمکی به بیشترین حد خود می رسند.

اصول نگهداری قناری در منزل

اصول نگهداری در منزل

مکان قناری

قناری ها نباید در معرض مستقیم باد باشند اما در عین حال باید هوای مکان قناری تهویه شود مکان آرام برای قناری ها نیز باید مورد توجه باشد و در بعضی مواقع موسیقی آرامی برای آنان گذاشت.

دمای قناری

دما را در تیر ماه (اوایل پر ریزان)دما را تا 30 درجه نگهدارید اما پس از گذشت حدود 30 تا 40 روز و در اوایل مرداد شما پرنده هایتان را با گرمای طبیعی محیط نگهداری کنیدو رفته رفته اقدام به کاهش دما نمایید.در مهر ماه هم دما را در 20 درجه کنترل کنید ولی وقتی که به زمان جوجه کشی نزدیک می شویم و نوردهی را افزایش می دهیم باید دما افزایش یافته و در فصل جوجه کشی در 23 درجه حفظ شود.

نور دهی

نور دهی نقش مهمی برای قناری ها ایفا می کند.شما باید توجه داشته باشید که بیشترین طول روز در تیر ماه است که حدود 15 ساعته و در زمستان به کمترین حد خود و حدود 10 ساعت می رسد.برای همین از تیر تااواسط آبان باید اقدام به کاهش نوردهی شود و از اوایل دی باید دوباره اقدام به افزایش نور دهی شود.

نور دهی

نور دهی


معرفی نژاد گلاستر و تمامی نکات خرید


نظافت و بهداشت

اهمیت این موضوع اجتناب ناپذیر است چون قناری پرنده ای بسیار حساس است.در ضمن حشراتی مثل رشک یا شپشک بین انسان و پرنده مشترکند.شما باید هفته ای یک بار کف قفس را تمیز کنید و هر ماه یکبار همراه با نظافت قفس میله های قفس و نشیمن های پرنده را برداشته و درز های آن را خوب بشویید چون این درز ها منبع تجمع میکروب هااند و قفس را نیز ضد عفونی کنید.

تکثیر و پرورش قناری

تکثیر و پرورش قناری یکی از لذت بخش ترین اقدامات برای افرادی هست که عاشق این پرنده میباشند. در نظر داشته باشید که اگر اطلاعات کافی. ندارید از فرد با تجربه این اطلاعات کسب کنید. و یا با مشاورین ما در ارتباط باشید. در این مطلب ما سعی میکنیم تا بهترین و کامل ترین روش پرورش و تکثیر قناری را در اختیار شما قرار دهیم.

تکثیر قناری

تکثیر قناری

مقدمه پرورش قناری

تکثیر این پرنده برای افراد با تجربه مناسب است. بسیاری از افراد برای پول و خرید و فروش این پرنده به تکثیر و پرورش آن دست میزنند. و باید این رو بگم که برای در آمد از این پرنده تنها چیزی که نیاز است عشق و صبوری میباشد . قطعا اگر تازه کار هستید راه های زیادی دارید تا به موفقیت در این موضوع برسید.

 1. از مرگ و میر نارخت نشوید
 2. از بیماری ها ناراحت نشوید
 3. صبر داشته باشید
 4. و از استادان در این زمینه کمک بگیرید

بحث ما فقط تکثیر قناری نیست . در اصل بعد این موضع به پرورش جوجه قناری ها باید پرداخت و به همین دیلیل ما دو مرحله کار برای پرورش قناری داریم .

تکثیر

روش های متعددی برای تکثیر قناری وجود داره که ما هیج وقت نمیتوانیم ان هارا بیان کنیم زیرا افراد حرفه ای ک در این زمینه فعالین میکنند راه. و روش های خاص خود را برای تکثیر قناری دارند.

اقدامات لازم قبل از تکثیر

 •  تقویت قناری نر و ماده در مدت بیست روز قبل از جفت‌اندازی با استفاده از مکمل‌های غذایی و مولتی ویتامین حاوی مقادیر لازم ویتامین A ،E
 •  قراردادن قفس مخصوص جوجه‌کشی در محل مناسب از لحاظ رعایت دما، نور و جلوگیری از استرس
 •  قرار دادن قناری ماده در قفس جوجه‌کشی
 •  قراردادن لانه مخصوص تخم‌گذاری
 •  تغذیه قناری ماده با غذای مقوی تخم‌مرغی بصورت یکروز در میان در طول یک هفته قبل از جفت‌اندازی
 •  قرار دادن قفس قناری نر در کنار قفس قناری ماده در مدت یک هفته قبل از جفت‌اندازی
 •  ورود قناری نر به داخل قفس قناری ماده
 • کسب اطمینان از مناسب بودن وضعیت لانه تخم‌گذاری

ویتامین های پرندگان زینتی


روش های پرورش قناری

روش معمولی تکثیر و پرورش

از آنجا که قناری‌های وحشی نیز در طول عمر خود تنها یک جفت دارند در قفس نیز نرمال‌ترین حالت همین است اما باید توجه داشت که:

1) آیا جفت همدیگر را می‌پسندند یا دائما با هم زد وخورد دارند و به جدال می‌پردازند (چنین جفتی باید سریعا از یکدیگر جدا شده زیرا باعث شده قناری ضعیف‌تر در گوشه‌ای افتاده و از بین برود)

2) آیا جفت را در قفسی بزرگ یا پاسیو نگهداری می‌کنید یا در محیطی کوچک و بسته (محیط جفت باید بزرگ و جادار بوده تا بتوانند کمی تحرک داشته و حتی کمی پرواز کنند، قفس مناسب برای جفت حداقل 60*40*100 است)

3) آیا شرایط آب وهوایی محل اقامت پرنده مناسب است یعنی فصل‌ها به درستی سپری می‌شوند یا با لوازم گرمایشی و سرمایشی زمستان را برای آنها تابستان می‌کنید و تابستان برایشان زمستان است؟ در اینصورت جفت از حالت طبیعی خود بیرون رفته و ممکن است در سال حتی تا 4 یا 5 باز نیز تخم گذاشته که سبب فرسایش شدید ماده خواهد شد و تخم‌ها بی‌حاصل و بدون جوجه هستند (البته به تغذیه هم بستگی دارد)

در صورتی که شرایط گفته شده را فراهم کنید می‌توانید جفت را کنار هم نگهداری کنید ولی در صورت تخم‌گذاری بیش از حد و مداوم باید از یکدیگر جدا شوند طوری که یکدیگر را ببینند و در سال آینده در فصل بهار مجددا جفت انداخته شوند که در زیر شرح داده می‌شود.

پرورش قناری

پرورش قناری

روش اصولی

نگهداری دو پرنده جفت به صورت مجزا نسبت به نگهداری باهم از جنبه تکثیراصولی‌ترین روش می‌باشد. در این روش نوع نر و ماده به صورت مجزا از یکدیگر نگهداری می‌شوند. تکثیرکنندگان در فصل پاییز زمانی که پرریزان به پایان رسیده و پرندگان زیبایی خاصی دارند آنها را عرضه می‌کنند و بهترین زمان برای خرید و آشنا کردن پرندگان با یکدیگر هم همین زمان است. چون پرنده در طول زمستان با یکدیگر آشنا می‌شوند و در فصل بهار که زمان تکثیر آنهاست می‌توان اقدام به تکثیر نمود.

کثیر جفت به صورت مجزا

در صورتی که نر و ماده با یکدیگر آشنا نباشند نباید آنها را مستقیما کنار یکدیگر نگهداری کرد زیرا با هم زدو خرد داشته و یکدیگر را تحمل نمی‌کنند. قفس نر و ماده را به طوری که یکدیگر را دیده و آواز همدیگر را بشنوند قرار می‌دهیم و در طول این مدت که در بالا توضیح داده شد (از زمان خریداری، فصل پاییز تا زمان تکثیر، اواخر زمستان و اوایل پاییز) باید پرنده را با غذاهای خاص تغذیه نمود رفته رفته پرنده نر و ماده با هم آشنا شده و به هم خو می‌گیرند و در فصل تکثیر (بهار) در صورتی که حالت تدافعی و جنگ نداشته باشند و آماده تکثیر باشند می‌توان آنها را یکی کرد.

تغذیه در زمان تکثیر

جهت طی نمودن یک دوران تکثیر موفق از یکماه قبل از جفت کردن قناری‌ها باید آنها را در رژیم غذایی مخصوص این دوران قرا داد .

دان اصلی قناری

مخلوط کتان و ارزن و شلغم است اما در این فصل مقدار اندکی ارزن و شلغم افزایش می‌یابد زیرا در این دوران قناری‌ها انرژی بیشتری مصرف می‌کنند .

درصد کتان به ارزن در زمان جوجه‌کشی به میزان سه برابر کتان به ارزن است مثلا 3 کیلو کتان و یک کیلو ارزن که می‌شود از نیم کیلو ارزن و نیم کیلو شلغم استفاده نمود.

دان مکمل قناری

دان مکمل یا همان دان مخلوط یا هفت تخم در زمان جوجه‌کشی نقش مهمی دارد اما مصرف بی‌رویه آن موجب پرریزی خارج از فصل و یا پادرد و همینطور چاقی می‌شود.

دو نکته در مصرف دان مخلوط اهمیت دارد یکی درصد ترکیبی دانها با هم و دیگری اندازه مصرف آن است. ترکیب دانها و درصد آنها کار حساس و مشکلی است بنابر این می‌توانید این دان را از مکان‌های مناسب و قابل اطمینان تهیه کنید چنانچه دیدید که در مکانی دان مخلوط عرضه شده حاوی کافشه نیز هست اطمینان داشته باشید به مکان مناسبی مراجعه ننموده‌اید و شخص مورد نظر یا از سر بی‌اطلاعی و یا سودجویی (بدلیل قیمت ارزان کافشه) است پس هرگز از دان مخلوطی که محتوی کافشه استفاده نکنید.

در زمان قبل از جفت و همینطور زمان جفت دوبار در هفته و هر بار به میزان یک قاشق چایخوری برای یک جفت قناری مناسب است ولی مصرف بیشتر می‌تواند ناگهان قناری را تو لک ببرد اما مصرف آن در زمانی که قناری‌ها در حال بزرگ کردن و دان دادن به جوجه‌ها هستند می‌توان تا دو برابر این مقدار باشد.

مصرف سبزی‌جات و میوه‌جات برای قناری

در دوران تکثیر باید از میوه و سبزی در جیره غذایی قناری استفاده نمود. برای سبزیجات جهت متعادل شدن آن به شکلی که نه سرد باشد و نه گرم بهتر است از مخلوط اسفناج و جعفری که یکی گرم و دیگری سرد است استفاده نمود مصرف کاهو در تقویت نطفه قناری بسیار موثر است و این مطلب که برگ کاهو قناری را پایین آورده و از مستی آن کم می‌کند کاملا مردود و خطا است حتی مصرف هر روز آن نیز نه تنها چنین اثری ندارد بلکه هم بدلیل ویتامین E موجود در کاهو نطفه قناری را قوی می‌کند و هم یک حالت تعادل ایجاد می‌نماید.

در زمانی که قناری‌ها در حال دان دادن به جوجه هستند از روز چهارم جوجه‌ها به بعد بهتر است برای جلوگیری از یبوست در جوجه‌ها هر روز مقداری کاهو و یا سبزی یا سیب و کلم و کدو در دسترس والدین قرار گیرد تا جوجه‌ها را با آن تغذیه نمایند.

سبزی‌جات و میوه‌جات برای قناری

سبزی‌جات و میوه‌جات برای قناری

دان نرم برای قناری

دان نرم یا همان مخلوط تخم‌مرغ و هویج رنده شده با آرد سوخاری است و برخلاف دوران تولکی در دوران تکثیر دان نرم نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند از دو هفته مانده تا جفت کردن قناریها، قناری ماده را یکروز در میان به مقدار کم با دان نرم تغذیه کنید، همینطور بعد از جفت کردن و از آغاز تخم‌گذاری هر روز تا آخرین تخم مصرف می‌شود. در زمانی که قناری روی تخم خوابیده نیازی به مصرف دان نرم نیست کلا در طول دو هفته‌ای که قناری روی تخم خوابیده بهتر است که از مواد پر انرژی استفاده نشود تا قناری دوران آرامی را سپری نماید مصرف غذاهای پر انرژی موجب تحرک بیشتر قناری و مستی زیاد می‌شود اما از زمانی که جوجه سر از تخم بیرون می‌آورد دان نرم حداقل روزی دو وعده مورد مصرف قرار می‌گیرد.


لوازم های جانبی برای قفس پرندگان


چگونه بفهمیم قناری‌ها آماده‌اند؟

قناری نر آماده جفت‌گیری

با بال‌های نیمه آویزان مدام به این سو و آن سو می‌پرد و هنگام آواز خواندن صدایی خاص داشته و ریزه‌خوانی نمی‌کند و آوازش را کامل می‌خواند. به عنوان یک اصل کلی قناری نر آماده باید قرص بخواند و ریزه‌خوانی نکند.

از لحاظ ظاهری بدن که بیشتر برای افراد باتجربه موثر است و به آن دقت دارند این است که ناحیه مخرج قناری نر آماده جفت‌گیری دارای برآمدگی بوده و از سطح شکم بالاتر است.

قناری ماده آماده جفت‌گیری

قناری ماده نیز هنگامی‌که آماده جفت‌گیری می‌شود فعالیتش زیاد شده بی‌قراری کرده و مرتب در قفس پرواز می‌کند و با صدای لرزان آواز جفت‌یابی می‌خواند (ریزه‌خوانی می‌کند). وقتی بر روی چوب می‌نشیند بالهایش نیمه آویخته شده و دمش را بالا گرفته به طرف جلو خم می‌شود. برخی از قناری‌های ماده پرهای سینه خود و یا در صورت موجود بودن پوشال یا تکه چوب در قفس آنها را برداشته به این طرف و آنطرف می‌پرند و در صورت موجود بودن لانه شروع به خانه‌سازی می‌کنند.

لانه مناسب برای تکثیر قناری

لانه آنها مانند طوطی و مرغ عشق یا حتی فینج‌ها نیست که علاقه به خانه‌ای تاریک و بسته داشته باشد. خانه قناری به صورت باز یا نیمه تاریک مناسب‌ترین خانه‌هاست، در اکثر پرنده‌فروشی‌ها آشیانه مناسب برای قناری یافت می‌شود و نباید زیاد نگران این موضوع بود زیرا حتی خود شما هم می‌توانید اقدام با ساخت لانه پرنده کنید یا از لوازم منزل برای این کار استفاده کنید ولی لانه پرنده باید شرایط خاصی داشته باشد که که به چند نکته زیر توجه کنید:

1) لانه پرنده باید استحکام کافی را داشته به گونه‌ای که خراب نشود یا بشکند یا اینکه واژگون شود.

2) جنس لانه لیز یا طوری نباشد که قناری نتواند در لبه آن بایستد.

3) زیاد تودار نباشد و همچنین عمق کمی هم نداشته باشد که جوجه‌ها از آن بیرون بیفتند.

4) باید توجه داشت علاوه بر لانه، قناری با پوشال و چوب و … خود نیز مبادرت به ساخت لانه در لانه شما می‌کند.

لانه مناسب برای تکثیر قناری

لانه مناسب برای تکثیر قناری


دلایل بی حال و کسل بودن پرندگان


اجزای لانه‌سازی برای قناری

قناری برای ساخت لانه نیاز به الیاف و وسایل خاصی دارد که می‌توان از الیاف نارگیل، پوشال، پنبه دانه (موجود در پرنده فروشی‌ها بهترین الیاف برای لانه‌سازی) و … استفاده کرد. الیاف را در اختیار پرنده قرار دهید تا خود مبادرت به ساخت لانه نماید.

مرحله نهایی تکثیر قناری

در صورتی که موارد بالا را اجرا کرده و همه چیز به درستی صورت گیرد و قناری ماده و نر آماده پهلوی هم قرار گیرند موارد زیر اتفاق می‌افتد.

 1. قناری نر با آواز دلنشینش ماده را صدا می‌زند و به احتمال زیاد او را تغذیه می‌کند.
 2. قناری ماده خم شده عمل لقاح انجام می‌شود.
 3. قناری ماده مبادرت به لانه‌سازی کرده یا قبلا لانه خود را ساخته است.
 4. قناری ماده شروع به تخم‌گذاری کرده و قناری نر ماده را در لانه تغذیه می‌کند.
 5. جوجه‌ها پس از گذشت 13 تا 14 روز سر از تخم در می‌آورند

تغذیه جوجه‌ها قناری

تغذیه قناری در هنگام پرورش جوجه‌ها همانند آماده‌سازی والدین برای تخم‌گذاریست و باید متذکر شد دان نرم را حداقل روزی دو وعده مورد مصرف قرار دهید یکی در صبح و دیگری در عصر و مقدار مصرف آن بستگی به سن جوجه‌ها و همینطور تعداد آنها دارد هر جوجه‌ها بزرگتر می‌شوند به دان نرم بیشتری نیاز دارند. تخم‌مرغ نقش بسزایی در رشد جوجه و استخوان‌بندی آن دارد جوجه‌ها تا حدود 50 روزگی با دان نرم تغذیه می‌شوند و از دو ماهگی به بعد می‌توان جیره معمولی را مورد مصرف قرار داد.

 

امتیازی این مقاله
تاریخ نوشته
نوشته ی:
همه چیز راجب قناری و پرورش قناری
امتیاز نویسنده
51star1star1star1star1star

میترا ساران

حامی حیوانات. علاقه مند به دنیای حیوانات. درحال جمع آوری و ساخت منبع بزرگ اطلاعات حیوانات

نوشته شده توسط : میترا ساران
۱ دیدگاه